meble ogrodowedrewbud
meble ogrodowemail

Poradnik

Pokrycia budynków mieszkalnych, altan, domków letniskowych – to jedynie trzy z wielu możliwości, jakie dają dachy z trzciny. Proponowane przez nas usługi są gwarancją najwyższej jakości. Pokrywamy dach starannie wyselekcjonowaną trzciną, swoją wiedzę na temat krycia dachów zdobywaliśmy od mistrzów w tym fachu. Co ważne, dach ze strzechy gwarantuje wysoki poziom izolacji termicznej, jest wodoszczelny oraz dźwiękochłonny. Rozwiązanie to z powodzeniem stosowano całe pokolenia temu – dziś łączy się tradycję z elementami nowoczesnymi, dzięki czemu dach z trzciny może przetrwać wiele dziesięcioleci.


Jakie zalety ma dach z trzciny

Interesuje Cię materiał cechujący się termoizolacją, dźwiękochłonnością i wodoszczelnością? Dachy z trzciny to propozycje dla tych osób, które cenią sobie bezpieczeństwo, estetykę i oszczędność, szukają niebanalnych rozwiązań łączących funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Trzcina nie tylko pozwala na skomponowanie fantazyjnych, obłych kształtów, ale także stanowi przykład na praktyczne, odporne poszycie dachowe, które wytrzyma wiele dziesięcioleci w niezmienionym stanie.


Dlaczego warto wybrać dach ze strzechy

Strzechą nazywa się pokrycie dachu skonstruowane z trzciny. W drugim przypadku wykorzystuje się jednoroczną, długą i cienką trzcinę o pięknym kolorze. Dzięki naturalnym właściwościom jest to materiał trwały, wytrzymały na warunki atmosferyczne, a także plastyczny. Ma jednak więcej zalet – jest wodoszczelny, dźwiękochłonny, zapewnia również doskonałą izolację cieplną i przyciąga wzrok swoją niebanalną estetyką. Wykorzystuje się go w budowie małych i dużych budynków różnego zastosowania.


Trwałość dachów z trzciny

Szukasz pokrycia dachu lub altany ogrodowej, który będzie pięknie prezentować się przez wiele lat? Strzecha trzcinowa będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!


Właściwości dachów ze strzechy

Dachy ze strzechy trzcinowej nie tylko efektownie wyglądają, ale i posiadają właściwości termoizolacyjne, które znacznie obniżą Twoje rachunki za gaz czy prąd.


Grubość pokrycia dachu trzciną

Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Grubość pokrycia dachu ze strzechy trzcinowej zależy od kilku czynników. Ważne jest również zachowanie odpowiednich parametrów.


Izolacja dachów z trzciny

Dachy ze strzechy i altany ogrodowe z trzciny mają wiele zalet, jedną z nich jest doskonała izolacja akustyczna. Trzcina świetnie tłumi i pochłania dźwięk.


Szczelność dachów ze strzechy

Efektowne dachy i altany ogrodowe z trzciny są szczelne. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kątów nachylenia woda opadowa szybko spływa. Strzecha łatwo też wysycha.


Wentylacja dachów z trzciny

Dachy i altany ze strzechy trzcinowej posiadają wiele zalet, jedną z nich jest świetna wentylacja pokrycia dachowego. Trzcina zapewnia też zdrowy mikroklimat.


Ptaki i pająki w dachach ze strzechy

Obalamy mity na temat obecności gryzoni, pająków i ptaków w pokryciach ze strzechy. Właściwie zamontowana trzcina jest wolna od wszelkich nieproszonych gości.


Zabezpiecznia PPOŻ dachów ze strzechy

Strzecha trzcinowa nie jest łatwopalna, ale warto zabezpieczyć ją specjalnymi preparatami. Duże znaczenie ma już samo ułożenie trzciny np. na dachu czy altanie


Konserwacja dachów ze strzechy

Konserwacja dachów ze strzechy czy altan ogrodowych krytych strzechą nie jest uciążliwa. Dzięki właściwym zabiegom będą efektownie wyglądać przez długie lata!

Strona główna | Realizacje | Poradnik | Kontakt
Nasza oferta: Dachy z trzciny | Altany kryte strzechą
DrewBud - Oferujemy wykonanie mebli ogrodowych, takich jak: altany ogrodowe, huśtawki ogrodowe, ławy
ogrodowe, ławeczki ogrodowe, stoły, drewutnie, place zabaw, pomosty ogrodowe oraz inne.

Wszelkie Prawa © 2014 by DrewBud
Created by Pozycjonowanie Stron Częstochowa || Drewno Opałowe Kominkowe Częstochowa || Sztuki Walki Częstochowa