meble ogrodowedrewbud
meble ogrodowemail

Dachy z trzciny, strzechy – pokrycia z naturalnego surowca

altana z dachem z trzciny

Trzcina jest jednym z bardziej rozpowszechnionych materiałów w przyrodzie, który występuje w dolinach rzek, nad jeziorami, a także nad brzegami mórz. W stanie suchym waży niewiele, dlatego dach z trzciny jest niezwykle lekki. Jej atutem jest również wysoka tolerancja na ogień, mróz oraz zasolenie. Wszystkie te cechy spowodowały, że dachy ze strzechy na nowo wracają do łask i przeżywają prawdziwy renesans zarówno w budownictwie regionalnym, jak i mieszkalnym.

Krycie dachów trzciną niegdyś było popularne przede wszystkim na Pogórzu Karpackim, Polesiu oraz na Kaszubach. Współcześnie, dachy z trzciny nie są kojarzone już wyłącznie z obiektami wiejskimi. Wiele dachów ze strzechy pojawia się na domach, restauracjach, a nawet na hotelach, świetnie współgrając z krajobrazem i naturalnym środowiskiem. Cechą niezmiernie ważną dla estetyki jest możliwość plastycznego kształtowania dachu z trzciny – strzechą można pokryć praktycznie każdy, nawet najbardziej skomplikowany oraz nietypowy kształt zadaszenia.

Dlaczego jeszcze warto wybrać dach z trzciny?

Poza wyżej wymienionymi zaletami, dachy ze strzechy są również wybierane ze względu na takie atuty, jak:

nasze realizacje

Technologia krycia dachów trzciną została opracowana kilkadziesiąt tysięcy lat temu i jak się okazuje, przez ten czas niewiele się w tej idei zmieniło. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na wykonanie dachu ze strzechy. Podatność na modelowanie i uzyskanie obłych kształtów daje wręcz nieograniczone możliwości spełnienia wizji inwestora.

Naszą specjalnością jest profesjonalne krycie dachów trzciną, które wykonujemy zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Każdy zrealizowany przez nas dach ze strzechy cieszy oczy i doskonale prezentuje się przez wiele lat. Trzeba jednak pamiętać, że dachy z trzciny, tak samo jak inne rodzaje poszyć, wymagają odpowiedniej konserwacji i regularnych przeglądów technicznych (między innymi w celu uzupełnienia brakujących fragmentów, dociągnięciu poluzowanych wiązań, itp.).


Dachy z trzciny mogą przybierać różne kształty, czasem są wręcz bajkowe! W większości pokryć dachów nie uda się uzyskać tak spektakularnego efektu. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i możliwości technicznych. Warto również dodać, że efektowny wygląd tego rodzaju krycia dachu utrzymuje się przez wiele lat.

Dach ze strzechy trzcinowej jest coraz częściej wybierany jeszcze z jednego powodu - finansowego. Krycie dachów trzciną nie wymaga dużego nakładu finansowego, a jego konserwacja nie jest droga. Co więcej, dach z trzciny może znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie, ponieważ trzcina charakteryzuje się wysoką izolacyjnością cieplną.

Coraz więcej klientów docenia wyjątkowe właściwości krycia dachu strzechą trzcinową, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszą doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą. Zaproponujemy najbardziej optymalne rozwiązania.

Strona główna | Realizacje | Poradnik | Kontakt
Nasza oferta: Dachy z trzciny | Altany kryte strzechą
DrewBud - Oferujemy wykonanie mebli ogrodowych, takich jak: altany ogrodowe, huśtawki ogrodowe, ławy
ogrodowe, ławeczki ogrodowe, stoły, drewutnie, place zabaw, pomosty ogrodowe oraz inne.

Wszelkie Prawa © 2014 by DrewBud
Created by Pozycjonowanie Stron Częstochowa || Drewno Opałowe Kominkowe Częstochowa || Sztuki Walki Częstochowa