meble ogrodowedrewbud
meble ogrodowemail

Jaki jest dach z trzciny?

Trzcina to naturalny materiał, który zawiera składniki woskowe, a także wytwarza w czasie dojrzewania zwiększoną ilość krzemionki. To sprawia, że trzcina posiada pogrubioną, twardszą ściankę – odporną na działanie warunków atmosferycznych. Obserwacje potwierdzają, że dach z trzciny może przetrwać nawet 70-80 lat – liczy się właściwy sposób montażu. Rzemieślnicy sprawdzają kąt nachylenia dachu i na tej podstawie wybierają grubość połaci trzcinowej. Im grubsza warstwa jest układana, tym mniejszy kąt nachylenia uzyskuje mocowana na dachu trzcina. Optymalna pokrywa ma od 23 do 38 cm. Specjalistyczne podejście do pokrycia dachów trzciną pozwala m.in. na doskonałe dostosowanie rozwiązania do spływu wody opadowej. Ale dachy z trzciny mają więcej zalet.


Krycie dachów trzciną – zalety

Jedną z najbardziej istotnych kwestii, która przesądza o wyborze tego typu dachów, jest wyjątkowa termoizolacyjność trzciny. To rozwiązanie, które sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. W miesiącach ciepłych trzcina zapewnia chłód, w zimnych – trzyma ciepło. Wszystko dzięki temu, że współczynnik przenikania ciepła U pokrywy trzcinowej wynosi około 0,35 W/m2K – 30 cm dachu trzcinowego działa tak jak 100 mm izolacji z waty mineralnej. Dach z trzciny poleca się także miłośnikom ekologii – są one naturalne, zdrowe oraz funkcjonalne. Komponują się ze środowiskiem, bardzo estetycznie wyglądając na budynkach drewnianych. Warto wspomnieć także o tym, że trzcina cechuje się trudnopalnością, a odpowiedni układ wiązek i dodatkowe zabezpieczenia zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia. Trzcina jest także dźwiękochłonna.


Idealne połączenie tradycji i nowoczesności

Krycie dachów trzciną wybierają nie tylko miłośnicy rozwiązań tradycyjnych. Specjaliści projektujący konstrukcje dachów podkreślają, że żaden inny materiał pokryciowy nie jest w stanie zapewnić tak dużych możliwości plastycznych – jedynie trzcina pozwala na konstruowanie zaokrągleń, wydłużeń okapów, pomostów, kominów czy połączeń. Naturalne surowce nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale także gwarantują stworzenie unikalnego mikroklimatu. Dachy tego typu to gładka powierzchnia w przyjemnym, słomianym kolorze, doskonałe dopasowanie do innych materiałów tworzących budynek, wysoka trwałość oraz funkcjonalność. To propozycja korzystna i opłacalna.

Strona główna | Realizacje | Poradnik | Kontakt
Nasza oferta: Dachy z trzciny | Altany kryte strzechą
DrewBud - Oferujemy wykonanie mebli ogrodowych, takich jak: altany ogrodowe, huśtawki ogrodowe, ławy
ogrodowe, ławeczki ogrodowe, stoły, drewutnie, place zabaw, pomosty ogrodowe oraz inne.

Wszelkie Prawa © 2014 by DrewBud
Created by Pozycjonowanie Stron Częstochowa || Drewno Opałowe Kominkowe Częstochowa || Sztuki Walki Częstochowa