meble ogrodowedrewbud
meble ogrodowemail

Dachy z trzciny czyli oryginalne zadaszenia budynków

Dachy z trzciny to obecne skojarzenie z luksusem i dobrym gustem. Choć jeszcze do niedawna panowało inne przekonanie to dziś materiał ten docenia wielu inwestorów. O pokryciu dachu trzciną warto pomyśleć już na etapie projektu budynku. Wówczas istnieje szerokie pole do popisu. Każdy projekt może zostać dostosowany odpowiednio do wykorzystanego w przyszłości materiału. Strzecha trzcinowa potrafi ważyć około 75 kilogramów na 1m2, może wymagać przy dużych budynkach specjalnego przygotowania. Strzecha na dach jest na tyle wysunięta od budynku, że bezpiecznie można pominąć instalację rynien.

Strzecha na dach nie tylko w ogrodzie

Strzecha na dach doskonała jest również do wykorzystania w ogrodzie. I tu bardzo często decydujemy się na odrobinę szaleństwa.Strzecha poza walorami estetycznymi jest jednym z najtrwalszych pokryć dachowych. Ten rodzaj pokrycia doskonale izoluje przed gorącym, palącym słońcem w upalne dni, dlatego w altanie krytej strzechą jest przyjemny chłód. Altany drewniane czy murowane z pokryciem z trzciny to inwestycja na długie lata, dlatego warto rozważyć krycie strzechą na budynkach w swoim ogrodzie. Poza solidnością i trwałością, pokrycie ze strzechy jest ekologicznym rozwiązaniem.

Krycie strzechą czyli jak uzyskać efekt

dachy ze strzechyDachy z trzciny to doskonała alternatywa dla osób chcących osiągnąć oryginalny efekt. Strzecha na dach umożliwia utrzymanie budynku lub ogrodu w pewnym klimacie.Jest często wykorzystywana do budynków mających pełnić funkcję hotelu czy restauracji. To wygodne rozwiązanie ponieważ nie wymaga specjalnej konserwacji, a przynosi wiele zalet. Obok efektownego wyglądu dodatkowo izoluje akustycznie, jest zdrowa i tworzy odpowiedni mikroklimat. Trwałość strzechy na dach ocenia się mniej więcej na 50 lat - To mnie więcej tyle na ile ocenia się trwałość dachu pokrytego zwykłą blachówką.Krycie strzechą najlepiej prezentuje się na budynkach, które mają dachy o nachyleniu około 55 stopni. Warto mieć na uwadze fakt, że pochylenie dachu w kącie ostrym przedłuża żywotność strzechy. Strzecha układana jest na ruszcie z łat oraz kontrłat położonych na folii paroizolacyjnej bądź w zależności jak projekt pozwala na pełnym deskowaniu.Przytwierdza się ją do łat za pomocą druta żaroodpornego, dzięki czemu mamy pewność, że pod wpływem wysokiej temperatury jego kształt nie ulegnie żadnym zmianom.Należy pamiętać o tym, że końcowym etapem położenia dachu z trzciny powinna być odpowiednia impregnacja.Musimy zabezpieczyć ją przed zapłonem. Jej wytrzymałość na temperatury jest bardzo wysoka, ale impregnacja taka pozwoli uchronić dach przed innymi przedmiotami z ogniem mogącymi spaść na połać dachową.

Strona główna | Realizacje | Poradnik | Kontakt
Nasza oferta: Dachy z trzciny | Altany kryte strzechą
DrewBud - Oferujemy wykonanie mebli ogrodowych, takich jak: altany ogrodowe, huśtawki ogrodowe, ławy
ogrodowe, ławeczki ogrodowe, stoły, drewutnie, place zabaw, pomosty ogrodowe oraz inne.

Wszelkie Prawa © 2014 by DrewBud
Created by Pozycjonowanie Stron Częstochowa || Drewno Opałowe Kominkowe Częstochowa || Sztuki Walki Częstochowa